Star Wars: The New World
Star Wars: The New World
Star Wars: The New World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Star Wars: The New World

A Császár halott, új kor kezdődik a Galaxisban. A Birodalmi és Felkelő erők még mindig vívják a harcukat a galaxisért...
Közben a hősök egy új generációja jelenik meg mind a két oldalon, akiknek a sorsa, hogy megváltoztassák a galaxist.
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Staff Team: Sziasztok, szeretnék meghívni mindenkit aki ide látogat vagy régi tagunkat akik még ide tévednek a Discord Szerveremre, ahol egy jó közösséget igyekszem építeni: https://discord.gg/9wkPsbDWCJ
FRPG Top Sites - Magyarország
FRPG Top Side - Kattintsatok ide minden nap!
Figyelem!
Figyelem én (Főkancellár) és Cregan Ocheron újjá építjük az oldalt a nulláról.
Figyelem!
A régi játékosaink ha vissza térnének hozzánk, annak örülnénk és velük együtt új alapokat adnánk az oldal történetének és arculatának is!
Figyelem!
Akik csatlakoznának a kezdeményezésünkhöz nem kérünk mást csak aktív részvételt az oldalon és egy PM-et a szándékaik jelzéséről. Így hát akik velünk tartanának, azokat isten hozta újra nálunk! S minden további érdeklődőt várunk szeretettel. A Staff.
Legutóbbi témák
» Vala'na Heysta - Szerkesztés alatt
Silus Kain Icon_minitimeVas. 14 Nov. - 13:25:19 by Vala'na Heysta

» Karbonitfagyasztó
Silus Kain Icon_minitimeSzer. 27 Jan. - 0:36:38 by Főkancellár

» Ara Hopebring
Silus Kain Icon_minitimeCsüt. 7 Jan. - 11:32:27 by Főkancellár

» 7-es
Silus Kain Icon_minitimeHétf. 30 Jún. - 4:40:12 by 7-es

» Galatea
Silus Kain Icon_minitimeVas. 25 Május - 8:06:27 by Sadry Lynx

» Treasure
Silus Kain Icon_minitimeCsüt. 22 Május - 5:37:28 by Aaron Solborne

» Központi hangár
Silus Kain Icon_minitimeCsüt. 22 Május - 5:06:42 by Dark Lord of the Sith

» Korriban felszíne
Silus Kain Icon_minitimeKedd 20 Május - 4:49:24 by Dark Lord of the Sith

Komlink

 

 Silus Kain

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Silus Kain
1. szint-6 karakterpont
1. szint-6 karakterpont
Silus Kain


Hozzászólások : 17
Hírnév : 1

Silus Kain Empty
TémanyitásTárgy: Silus Kain   Silus Kain Icon_minitimeVas. 9 Jún. - 18:47:17

Silus Kain Mand_www.kepfeltoltes.hu_

Név: Silus Kain
Nem: Férfi
Faj: Mandalore
Kor: 36
Erő érzékeny: Nem
Foglalkozás: Fejvadász
Születési hely, és idő: A Mandalore egyik holdja (Konkordia). BBY 32

A karakter története:
Nem sokkal a Nabooi konfliktust követően láttam meg a „napvilágot” Mandalore egyik holdján, a Konkordián. Száműzetett népek gyermeke voltam. Apám s Anyám száműzöttekként éltek, mert hittek az igazi Mandalore dicsőségében és a harcias eszmék szerint éltek. Remek időérzékkel sikerült születnem: Mikor eljött az idő, hogy apám mellet tanulhassak éppen kitört egy háború, melyet az óta csak a Klónok Háborúja néven emlegetnek. A háborúnak köszönhetően rengeteg tanulnivalóm volt, s én csak faltam magamba a harc és a háború tanait. Persze a háború Mandaloret is elérte, s a Halálőrséget pedig csaknem kipusztította egy Sith árulása. A kipusztulást ugyan sikerült átvészelnünk, de a Birodalom rabigáját sajnos nem. A Birodalom kikiáltása elött nem sokkal sikerült felnőtté válnom. Mikor a Birodalom láncai hullottak Mandalorera a megmaradt igaz hitűk megpróbáltak dacolni vele, de sajnos sikertelenül. Mi túl gyengék voltunk a Birodalom pedig túl erős. E harcokban pedig édesanyám is elesett. Így hát végül újra száműzetésbe kényszerültünk. Apám azonban nem volt hajlandó feladni álmait a régi Mandaloreról. Több családdal együtt távoztunk s apám velük közösen különálló klánt alapított, mely folytatta a régi tanainkat és a Halálőrség hagyományait. Midőn apám a klán vezetőjévé vált s jómagam felnőtté váltam a taníttatásom befejezettnek minősíttetett. Innentől kezdve magam útját jártam. Jól tudtam, hogy rengeteg tapasztalatot és dicsőséget és nem útolsó sorban kreditet kell szereznem, hogy apám esetleges halálát követően én lehessek a klán új vezére és véghezvihessem a tervünket, mely újra magasba emeli a népünket.

Bár a klónok háborúja véget ért, de a Birodalom felemelkedésével együtt a régi korszak eltüntetése sok jól fizető munkát jelentett egy magamfajta Mandaloreinak. Mind közül talán leginkább a fejvadászok szakmája volt a legjövedelmezőbb. Habár elsőnek, mint minden kezdőnek nekem is ki kellet tanulnom a szakma minden csínját-bínját és fortélyát. És persze a legaljáról kell kezdeni. De egy kitartó és jól képzett Mandalorenak aki egész életében a harcra van nevelve nem jelentett akadályt! És mégis… Néha még a legjobb kiképzés ellenére is akadtak esetek mikor haj száll híja választott el a haláltól.
BBY 17es évnek kezdetén kaptam meg első megbízatásomat a Birodalomtól.
A célpont egy klón dezertőr volt egy, a Galaxis legszélső peremén lévő mocsárvidékes bolygón. Értelmes életforma persze hogy csak nyomokban volt megtalálható az egész bolygón. Összesen, ha négy település volt rajta. A feladat egyszerűnek ígérkezett, mindösszesen azt felejtették elközölni, hogy nem egy átlagos klónkatona. Sőt, mi több, megjárta a Felucia bolygót a háborúban és ennek hatására első ízben remekül belesétáltam a csapdáiba.  Ha kilenc életem lenne, mint egy macskának, akkor négyet biztos a bolygón hagytam volna. Végül sérülten, de a küldetést elvégezve tértem vissza a Birodalmiakhoz. Bár nem szívlelem a fajtájukat, hiszen elevenen él még bennem az emlék, hogy a rohamosztagosai kíméletlenül végeztek anyámmal. De eljön még annak az ideje, hogy a Birodalom megtörik és térdre rogy! De jelenleg ők az urak, s még ha nem is bízok bennük a kreditjüket azért elfogadom!
Még ugyan ebben az évben további két megbízást vállaltam a Birodalomnak, de ebből sajnos csak egyet tudtam teljesíteni… hála a konkurenciának: Boba Fettnek. Szó szoros értelemben a kezemről pattintotta le az értékes árut és alázott meg egy fél rendszer elött.
Az év vége felé a Birodalom egyik magasabb rangú csatlósa egy meglehetősen jól fizető munkával kecsegtetett. Persze a pénzen túl bizonyos fajta presztízspontot is ért minden egyes Birodalomnak elvégzett munka. Ezek ekkor néha még a Krediteknél is többet értek! Lényeg a lényeg, hogy a feladat nem tűnt nagyon nehéznek. A feladat nem volt más, mint egy csempész megtalálása és elfogása illetve Coruscantra való szállítása. Persze Birodalmi munkákhoz hűen most sem közöltek többet, mint amit szükségesnek éreztek. Persze van, amit meg ők nem tudtak, példának okáért még a lehetséges feltűnése helyeket sem, nem hogy konkrét pozíciót… Bár ha tudnák, akkor minek volna szükség ránk? Lényeg a lényeg, hogy igen nehéz volna megtalálni egy csempészt egy komplett Galaxisban, hacsak nincsenek kapcsolatai az embernek az alvilágban. Nekem voltak! Így nem volt nehéz megtalálni. Igazából teljesen könnyű feladatnak éreztem… talán túl könnyűnek is! De annyira lefoglalt a tudat, hogy a zsebemben tudjam a Krediteket, hogy a visszaúton Boba Fett lecsapott rám. Nem igazán volt túl fair küzdelem: Még csak el sem kezdődött a harc, de már véget ért. Tudta hol fogok kilépni a hiperűrből tankolni és persze nem számítván ellenségre pajzsot sem kapcsoltam. Könnyűszerrel elintézett… egy lövéssel megbénította a hajómat. Ezt követően elvette a zsákmányt engem pedig hagyott, hogy sodródjak az űrben. Végül is túléltem, de a nyílt űrben való sodródás elég szégyenteljes napokat vont maga után, legalábbis számomra. De egy igazi Mandalori sose adja fel! Küzd, míg él, míg lélegzik! Leporolván magamról az űrkoszt, s tovább folytattam a fejvadászatot.
A következő években persze törtem előre a rangsorban. Innen is onnan is kaptam különféle megbízatásokat, kiket élve kiket holtan szállítsak le. Négy évvel késöbb ismertem meg Aria Moth-Evont. Egy másik Mandalorei fejvadászt, akivel szinte minden adandó alkalommal ölre mentünk azért, hogy elöbb érhessünk célba a zsákmánnyal, vagy elöbb végezzünk a célponttal. Mozgalmas évek voltak… Tatooine sivatagai külső peremvidéki vadvilágok, aszteroida mezők… párbajok százai. Ahol járunk ott kő kövön nem maradt. Végül BBY 13 első harmadakor szintén ugyan azt a megbízásra voltunk vállalkozó szelleműek. A megbízó igazi nagyhal volt így magától értetődő volt, hogy a megbízást mindenáron el kell végezni. A feladat nem volt más, mint az Ord Ibanna gázórás melletti civilek által már elhagyatott aszteroida-bázison tanyázó kalózokat kifüstölni. Sajnos ott folytattuk a dolgot, ahol legutóbb abbahagytuk, így történhetett meg, hogy annyira belemerültünk egymás likvidálásába, hogy végül a kalózok mind a két gépet elfogtak és az aszteroida belsejében lévő hangárban landoltunk. Jókora kalózcsapattal együtt. Ez volt az a küldetés, melyen rájöttem, hogy „bármennyire is vagyunk erősek egymagunk, egy szövetséges még erősebbé tesz!” Aria és én ekkor félretettük évtizedes viszályunkat s összefogva, megállíthatatlan párosként kaszáltunk le mindent, ami csak az utunkba került. A kalózoknak szinte esélye se volt, persze ez nem azt jelenti, hogy megúsztuk karcolás nélkül, sőt elég nagy áldozatot kellet hozni, hogy megállítsuk az éppen fregattjával meglógni készülő kalózbanda vezérét, de végül is sikerült maradéktalanul teljesíteni a küldetést. És bár a rivalizálás ezek után is megmaradt, de elviselhető mértékre csökkent kettőnk között. Még ebben az évben további küldetések közepette, Aria számára is világossá vált, hogy sokkal többre vagyunk képesek együtt, mint külön utakon járva. A különbség kettőnk között igazából sokkal inkább már a hitből fakadt. Ő már csak a fejvadászok adta dicsőségnek élt, elpazarolva képességeit és tehetségét. Célt adtam a fiatal Mandalore fejvadásznak, mely igazi dicsőséget hoz neki és a nevének.
Az azt követő pár évben azonban megtörtént a lehetetlen. megcsillant a remény arra, hogy a nagy terve apjával véghezvihesse. Sok év után visszatért apjához, mint tapasztalt és felnőtt Mandalori harcos. Azonban apja árnyéka sem volt régi önmagának. Öreg volt és elnyűtt elméje a kényelemtől, melyet megteremtett magának és hozzá lojális alattvalóinak, kik most halálának közeledtével várták a klán fői tisztséget, mely be is igazolódott. Apja évek alatt elsatnyadt elméje nem vérére ruházta át a klán fői tisztséget, mielött meghalt, hanem egy alattvalóra. Silus párbajt követelt az új klán vezérétől ám az már messze nem tisztelte az ősi hagyománnyal s csak a vagyon érdekelte, melyet Silus apja felhalmozott a hosszú évek alatt. Az új vezér párbaj helyett alattomos cselhez folyamodott, s megpróbált egy gyilkossági kísérletet beállítani, hogy a klán összes tagja becstelennek tartsa Silust ezzel pedig kitagadják őt a klánból. A terv sikerült… Párbaj győzelem útján klán vezér lehetett volna, de e helyett száműzték és így egy klán nélküli senkivé vált. De egy igaz Mandalore nem törik meg soha, harcol az utolsó csepp véréig! Bosszút fogadott a klán vezére felé. Megfogadta, visszaszerzi becsületét és a rangot mely őt illeti s ezt követően, hogy ha belepusztul is, de felemeli Mandaloret a porból!


Karakter külseje: Mind minden igazi Mandalorehoz hű harcos ő sem sajnálja az időt és az energiát arra, hogy karban tartsa önmagát. Körülbelül 180-185cm között mozog a magassága, és ehhez meg van egy jó 85 kilós testsúly páncél nélkül. Páncélja nem más min a klón háborúk alatt olyan jól ismert és rettegett halálőrség egyenruhája, némileg személyre szabva. A régi kék színű festés mellé két aranyszínű csíkot is felvitt a páncélra, a Vál lemeztől a csuklóig. A két arany színű csík közepette és a páncél többi részén továbbra is régi kék/fekete festés él. Ha sisakját leveti, ami nagyon kivételes alkalom akkor egy kopasz, arc szőrzetmentes, erős csontos arcú, de mégis markáns tekintettel találja magát szemben az ember, ez talán köszönhető a mélyzöld szemeknek.  

Karakter jelleme: Apja tanításában nőtt fel és ismerte meg a világot, úgy ahogy régi Mandalore fiai és lányai ismerték. Ilyen tanítás közepette szinte magától értetődően gyűlölte és gyűlöli a mai napig is Jediket, de az árulások sorozata miatt a Sithekért sem rajont túlzottan. Lényegében megveti a birodalmat és a lázadókat is. Tulajdon képpen aki nem ismeri őt igazából, elsőre hibásan következtetve gőgösnek és beképzeltnek tartaná, de valójában igen megfontolt taktikus és nem utolsó sorban karizmatikus jellem. Egyetlen olyan nép van a galaxisban, akik felé tiszteletet mutat és az a saját népe. Néha még előfordul, hogy ha az ellenségei olyan jók lennének, de ennek nagyon rég volt már az ideje.


A hozzászólást Silus Kain összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 18 Jún. - 4:54:59-kor.
Vissza az elejére Go down
Cassius Valorum
2.szint- 8 karakterpont
2.szint- 8 karakterpont
Cassius Valorum


Hozzászólások : 98
Hírnév : 0

Silus Kain Empty
TémanyitásTárgy: Re: Silus Kain   Silus Kain Icon_minitimeKedd 11 Jún. - 7:21:46

Az előtörténeted jól megkreált, de bővítsd ki 10-15 mondatal.
Vissza az elejére Go down
A Sors
Kalandmester
Kalandmester
A Sors


Rang : A Krónikák Mesélője
Hozzászólások : 62
Lakóhely : Az Univerzum minden szeglete
Hírnév : 0
Kor : 32

Silus Kain Empty
TémanyitásTárgy: Re: Silus Kain   Silus Kain Icon_minitimeKedd 18 Jún. - 0:25:32

Helló, elsősorban a helyesírási/stilisztikai hibákat emelném ki, amik nem annyira vészesek, csak akkor már legyen kerek az egész Wink

1.) " Apám s Anyám száműzöttekként éltek, mert hittek az igazi Mandalore dicsőségében és a harcias eszmékben hittek. "
Az egyik "hittek"-et cseréld le pls. valamire Smile


2.)-3.) "Persze a háború Mandaloret is elérte, s a halálőrséget pedig csaknem kipusztította, egy Sith árulása. "
Elsősorban a "halálőrség" az "Halálőrség", tekintve, hogy tulajdonnév, így nagybetűvel írandó. Kettes pont: "kipusztította , egy Sith árulása." a vessző teljesen felesleges oda Smile a Halálőrség kisbetűvel írása többször előfordul, javítsd mindegyiket


4.) "A kipusztulást ugyan sikerült átvészelnünk, de a birodalom rabigáját sajnos nem. "
mint a Halálőrség esetében, a Birodalmat is nagy betűvel írd legközelebb. Igazából ez több helyen is előfordul, nem szentelek neki külön pontokat, majd nézd át és mindegyiket cseréld ki nagybetűs változatra


5.) Igazából nem tudom, hogy ez csak az én heccem-e, vagy ténylegesen helyesírási szabály, de ezt nem muszáj javítani, csak megjegyzem, hogy "jobban" néz ki a "Mandalorera" helyett a "Mandalore-ra" jellegű írásmód Smile


6.) "Innentől kezdve magma útját jártam. " - magma=magma


7.)  "17 B.B.Y évnek kezdetén kaptam meg első megbízatásomat a birodalomtól. " BBY 17es évnek kezdetén Wink ugyanúgy, mint az i.e./i.sz. xy formátumot használja a magyar, a BBY-t is előre kéne tenni Smile Ja, és persze Birodalom nagybetűs Smile


8.) "A célpont egy klón dezertőr volt egy a galaxis legszélső peremén lévő mocsárvidékes bolygón." na itt viszont egy vessző hiány szerepel, még pedig helyesen így néz majd ki: "A célpont egy klón dezertőr volt egy, a Galaxis legszélső peremén lévő mocsárvidékes bolygón." ja, a vesszőn kívül még a Galaxis nagybetűvel írandó Smile


9.) "Értelmes életforma persze hogy csak nyomokban volt megtalálható az egész bolygón összesen, ha négy település volt…"
javítva:
"Értelmes forma persze, hogy csak nyomokban volt megtalálható az egészbolygón. Összesen, ha négy település volt..."


10. "Sőt mi több megjárta a Felucia bolygót a háborúban és ennek hatására első ízben remekül belesétáltam a csapdáiba."
vessző hiány Smile
"Söt, mi több, megjárta a Felucia bolygót a háborúban, és ennek hatására..."
plusz ez az első ízben belesétálás kicsit így, ebben a formában furcsán hangzik.


11.) "Ha kilenc életem volna, mint a macskáknak 4et biztos a bolygón hagytam volna."
helyesen
"Ha kilenc életem volna, mint a macskáknak, négyen/4-et biztos a bolygón hagytam volna."


12.) "és bár nem szívlelem a fajtájukat, hiszen elevenen él még bennem az emlék, hogy a rohamosztagosai kíméletlenül végeztek anyámmal."
első és legfontosabb: az "és" nem kerülhet mondat elejére. Vagy az előző mondat végén a pontot cseréld vesszőre, vagy pedig "habár nem szívlelem..." ja és mondat kezdő nagybetű elmaradt Smile


13. "De jelenleg ők az urak, s még ha nem is bízok, bennük a kreditjüket azért elfogadom!"
a "bízok" és a "bennük" közül a vesszőt szedd ki pls.


a további helyesírási hibákat nem emelem ki. Nézd át az ET-t, és javítsd, amit észreveszel, igazából ezek nem befolyásolják, hogy elfogadjuk-e az előtörténeted, avagy sem, mert mind emberből vagyunk, mindenki hibázik, csak szebben néz ki az írás, ha korrektül van megírva - na meg a 13 az olyan szép szám Razz

amúgy ezektől eltekintve semmi probléma nincs az előtörténeteddel és én

!!ELFOGADOTTNAK TEKINTEM!!

A kezdővagyonodat 80.000 kreditben állapítom meg. Csinálj légyszi egy adatlapot, látom, avatarod már van, szóval már csak ez áll közted és a végleges játék között Smile ha gondolod, utána én mesélhetek is neked, vagy ha mást akarsz megkérni rá, szólj valamelyik másik staff tagnak Wink

A Sors
Vissza az elejére Go down
Silus Kain
1. szint-6 karakterpont
1. szint-6 karakterpont
Silus Kain


Hozzászólások : 17
Hírnév : 1

Silus Kain Empty
TémanyitásTárgy: Re: Silus Kain   Silus Kain Icon_minitimeSzer. 19 Jún. - 8:23:48

Adatlap:
Név: Silus Kain
Foglalkozás: Fejvadász
Bevétel: Vérdíjjak
Vagyon: Lentebb

Lakás, űrhajó: Firespray-31 űrhajó
Karakterpontok:

Bővítményleírás jutalma:
6 pont


NJK-k:
1 teljes értékű NJK (Aria Moth-Evon) 5 pont
Eszközök, fegyverek:
Járművek:

Firespray-31 űrhajó használtan vásárolva - 30.000 Kredit
 
Felszerelések:
Csáklya (2db) - 150x2= 300
Katonai elektrotávcső (2db) - 2500x2= 5000
Komlink (2db) - 150x2= 300
Mozgásérzékelő (2db) - 650x2= 1300
Elsősegély készlet (4db) - 25x4=100

Összesen: 7000 Kredit

Fegyverek:
Vibropenge - 2500
Koromondain PDS.Inc. Model RLWI77 csuklólézeres kesztyű (2db) – 2000x2=4000
WESTAR-35 Bénító pisztoly (1db) – 700
+ Energiatelep (4db) – 4x220= 880
WESTAR 35 sugárpisztoly (2db) – 2100x2=4200
+ Energiatelep (8db) 8x100=800
WESTAR 35 Sugárkarabály (1db) – 2700
+ Energiatelep (5db) 5x100=500
A295 Mesterlövész puska. (1db) – 1500
+ Energiatelep (10db) – 10x25=250
MM9 csuklóra szerelhető rakétavető (1db) – 2500
+ Merr-Sonn 1126 rakéta. (3db) - 3x400=1200
+ Type-12B bénító rakéta (2db) - 2x500=1000
Összesen: 22.730 Kredit

Páncél:
Mandalori vasból készített Halálőrség páncélzat és sisak (Felnőtté válását követően kapta meg ezt a páncélzatot jelezvén, hogy ő is már a Halálőrség tagja.)
Creshaldyne Industries Felderítő Vértezet - 1500
Összesen: 1500 Kredit
 
Hivatalos iratok
Fejvadász engedély (GRH-tól beszerezve, 1 évre hitelesítve) 500 kredit
Fegyvertartási engedély 500 kredit
Fényképes igazolvány 250 kredit
összesen: 1250 kredit


 
 
 
 

Összes karakterpont:
12 pont
Megmaradt karakterpontok:7 pont
 
 
Kezdőösszeg: 80.000 Kredit
Elköltött kredit: 62.480 Kredit
 
Megmaradt pénzt: 17.520 Kredit
Vissza az elejére Go down
A Sors
Kalandmester
Kalandmester
A Sors


Rang : A Krónikák Mesélője
Hozzászólások : 62
Lakóhely : Az Univerzum minden szeglete
Hírnév : 0
Kor : 32

Silus Kain Empty
TémanyitásTárgy: Re: Silus Kain   Silus Kain Icon_minitimeCsüt. 20 Jún. - 1:20:42

Üdv!
Karakterlapodat is elfogadottnak tekintem. Remélhetőleg nemsokára megkapod a színedet is, kaland ügyében írj nekem egy PM-et, hogy milyen elképzeléseid vannak, aztán megoldjuk azt is Smile

Sors
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Silus Kain Empty
TémanyitásTárgy: Re: Silus Kain   Silus Kain Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Silus Kain
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Star Wars: The New World :: Karakterközpont :: Előtörténetek, bővítések és adatlapok :: Alvilág-
Ugrás: