Star Wars: The New World
Star Wars: The New World
Star Wars: The New World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Star Wars: The New World

A Császár halott, új kor kezdődik a Galaxisban. A Birodalmi és Felkelő erők még mindig vívják a harcukat a galaxisért...
Közben a hősök egy új generációja jelenik meg mind a két oldalon, akiknek a sorsa, hogy megváltoztassák a galaxist.
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Staff Team: Sziasztok, szeretnék meghívni mindenkit aki ide látogat vagy régi tagunkat akik még ide tévednek a Discord Szerveremre, ahol egy jó közösséget igyekszem építeni: https://discord.gg/9wkPsbDWCJ
FRPG Top Sites - Magyarország
FRPG Top Side - Kattintsatok ide minden nap!
Figyelem!
Figyelem én (Főkancellár) és Cregan Ocheron újjá építjük az oldalt a nulláról.
Figyelem!
A régi játékosaink ha vissza térnének hozzánk, annak örülnénk és velük együtt új alapokat adnánk az oldal történetének és arculatának is!
Figyelem!
Akik csatlakoznának a kezdeményezésünkhöz nem kérünk mást csak aktív részvételt az oldalon és egy PM-et a szándékaik jelzéséről. Így hát akik velünk tartanának, azokat isten hozta újra nálunk! S minden további érdeklődőt várunk szeretettel. A Staff.
Legutóbbi témák
» Vala'na Heysta - Szerkesztés alatt
Golden Lightning - Page 2 Icon_minitimeVas. 14 Nov. - 13:25:19 by Vala'na Heysta

» Karbonitfagyasztó
Golden Lightning - Page 2 Icon_minitimeSzer. 27 Jan. - 0:36:38 by Főkancellár

» Ara Hopebring
Golden Lightning - Page 2 Icon_minitimeCsüt. 7 Jan. - 11:32:27 by Főkancellár

» 7-es
Golden Lightning - Page 2 Icon_minitimeHétf. 30 Jún. - 4:40:12 by 7-es

» Galatea
Golden Lightning - Page 2 Icon_minitimeVas. 25 Május - 8:06:27 by Sadry Lynx

» Treasure
Golden Lightning - Page 2 Icon_minitimeCsüt. 22 Május - 5:37:28 by Aaron Solborne

» Központi hangár
Golden Lightning - Page 2 Icon_minitimeCsüt. 22 Május - 5:06:42 by Dark Lord of the Sith

» Korriban felszíne
Golden Lightning - Page 2 Icon_minitimeKedd 20 Május - 4:49:24 by Dark Lord of the Sith

Komlink

 

 Golden Lightning

Go down 
3 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Schnerg Cryptonomicon
1. szint-6 karakterpont
1. szint-6 karakterpont
Schnerg Cryptonomicon


Hozzászólások : 87
Lakóhely : Amerre az ág húzza
Hírnév : 0
Kor : 33

Golden Lightning - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Golden Lightning   Golden Lightning - Page 2 Icon_minitimeSzomb. 23 Márc. - 9:45:55

First topic message reminder :

Schnerg Cryptonomicon hajója, egy használt YT-2400-as.
Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet
Schnerg Cryptonomicon
1. szint-6 karakterpont
1. szint-6 karakterpont
Schnerg Cryptonomicon


Hozzászólások : 87
Lakóhely : Amerre az ág húzza
Hírnév : 0
Kor : 33

Golden Lightning - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Golden Lightning   Golden Lightning - Page 2 Icon_minitimeVas. 14 Júl. - 5:25:28

Schnerg nehezen bírta visszatartani elégedett mosolyát. Nagyon büszke volt Sethre, amiért a szürkeállományát is használja, nem pedig gépként magolja be a leckét, és nem kérdez vissza. Fontos, hogy egy tanítvány ne csak megtanulja, hanem meg is értse a szavakat. Az ifjú lovag bólintott egyet, miután befejezte az evést, és megengedett magának egy csalafinta vigyort.
- Fején találtad a szöget, Seth. Mikor Luke elé járultam, és kérte, hogy csatlakozzam hozzá, az volt a feltételem, hogy ne kövessük a régi, elfogult és ellentmondásos dogmákat, mert élhetetlenek. Ezzel ő is egyetértett. És szerencsére mindenki így van ezzel, aki jelenleg a "rend" tagjának nevezheti magát, szóval nem kell aggódnod, senki sem fogja tiltani neked a nősülést - mondta Schnerg, majd ivott egy nagy korty almalevet.
- Ami azt illeti - folytatta -, valamennyi jedi, aki legyőzte a sith sötét lordjait, az általad említett módon tette. Nem gyűlölettel feleltek a gyűlöletre, hanem szeretettel. Nem eszmékért harcoltak, hanem emberekért. Emberekért, akiknek az életét meg akarták óvni. És ez adott nekik erőt ahhoz, hogy legyőzzék a legerősebb sitheket. És közölük is van egy, akinek az élete ugyanannyira legendás, mint a képességei. Revannek hívták. Elmeséljem a történetét? Már ha persze nem untatlak.
Vissza az elejére Go down
Seth Revan Shan
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Seth Revan Shan


Rang : Jedi Padawan
Hozzászólások : 162
Lakóhely : Corellian
Hírnév : 1
Kor : 33

Golden Lightning - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Golden Lightning   Golden Lightning - Page 2 Icon_minitimeVas. 14 Júl. - 7:19:04

Figyelmesen hallgattam Schnerg szavait, s örültem, hogy a régi rendhez képest, mondhatni az új Jedi rend erősebb alapokon nyugszik majd, mint majdani elődje. Ennek örömére befejeztem az ebédemet és félre tettem a tányéromat is. Aztán én is ittam egyet a narancslevemből, majd megszólaltam.
- Nos örülök, hogy az új rendben helyet kapnak az érzelmek is... Igaz, így a Későbbiekben újra feltűnő Sith-ek ellen nehezebb lesz, bizonyos szempontból nézve védekeznünk, vagy ellenállnunk nekik, de nem lehetetlen. - Majd tovább hallgattam Schnerg meséjét, mely továbbra is sok érdekességgel szolgáltat a számomra. S az utolsó körben mondott szavai alapján döntöttem el, miért is fogok olyan keményen dolgozni, és úgy megismerni az Erőt, ahogy több ezer év óta is csak keveseknek sikerült...
Ám ivás közben, akkor dermedtem le, olyan szinten, hogy kissé félre is nyeltem, mikor egy bizonyos szó vagyis név hallatszott el " Revan" Ezután, köhögni kezdtem a félre ment italtól, s miután kihevertem, nagy nehezen meg is szólaltam...
- Öhh Khhh ízé... Semmi gond, csak kicsit félre ment az ital. - Mondtam savanyú képet vágva. - Egyáltalán nem untatsz, mesélj csak Revanról, ez a név, amúgy is rettentően ismerős nekem. Mintha már hallottam volna korábban, még gyermekoromban... - Ekkora már alig éreztem a félrenyelés okozta kellemetlenségeket és tovább folyattam.
- Talán a szüleim se véletlenül hívtak annak idején Revannak. Tudod mikor ezt a nevet hallom, olyan érzés fog el, mintha ismerném őt, mindenkinél jobban... De csak mesélj róla, mindent tudni akarok...
Vissza az elejére Go down
http://swazeroarnyai.hungarianforum.net/ waenhill33
Schnerg Cryptonomicon
1. szint-6 karakterpont
1. szint-6 karakterpont
Schnerg Cryptonomicon


Hozzászólások : 87
Lakóhely : Amerre az ág húzza
Hírnév : 0
Kor : 33

Golden Lightning - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Golden Lightning   Golden Lightning - Page 2 Icon_minitimeVas. 14 Júl. - 9:19:59

Schnerg sokat sejtetően mosolyodott el, és bólogatott.
- Igen, ahogy én látom, valóban érdekelni fog téged ez a téma.
Schnerg egy ideje gyanította már, hogy Seth annak a jedinek a leszármazottja, akiről most mesélni fog.
- A történet, ahogy már mondtam, legenda. Tudjuk, hogy Revan létezett, és a tettei is megerősített adatok, de a Birodalom elég sok információt módosított a hozzáférhetőek közül, így hivatkozni nem tudok. Úgy fogom elmesélni, ahogy az én mesterem mesélte nekem.  
Itt tartott pár pillanatnyi szünetet, hogy gyorsan átgondoljon mindent, majd belekezdett.
- Kicsit több, mint négyezer évvel ezelőtt kezdődött a történet. A Köztársaság a hódító mandalor nép ellen viselt hadat, akik egyre több fronton verték vissza a haderejét. A jediknek tilos volt beállniuk a harcba, ezért számítani lehetett lázadó lovagokra, akik saját kezükbe veszik a dolgokat. Ezek közé tartozott a kor két legígéretesebb ifjú jedije, Revan, és Alek Squinquargesimus. Ők ketten megelégelték a rend tétlenségét, és sok, magukhoz hasonló gondolkodású jedit bevontak a titkos akciójukba. Revan pedig, enyhén szólva, túlteljesítette a terveket. Zseniális stratégának bizonyult, aki végül visszaverte a mandalor seregeket, és győzelmet aratott fölöttük. Abban az időben a jedik vezető testülete, a Tanács nem nézte jó szemmel a cselekedetüket. Csak azért nem büntették meg őket, mert hősök voltak. Ékes tagjai a Jedi Rendnek. Mégis, bekövetkezett a legrosszabb.
- Revan és Alek rátaláltak egy rejtélyes, ősi eszközre. A mesterem azt mondta, ezek régi csillagtérkép volt, mely megmutatta további négy térképnek a helyét. A térképeket követre Revanék eljutottak a Csillagkohó nevű ősi űrhajógyárig. Sok mendemonda kering arról, minek hatására, de ez a két hős átállt a sötét oldalra, és kinevezték magukat a sith sötét nagyurainak. Felvették a Darth nevet, Alek pedig felvette a Malak nevet. Így Darth Revan és Darth Malak egykori társaik ellen fordultak, és háborúzni kezdtek a köztársaságiak és a jedik ellen. A Csillagkohó végtelen kapacitása miatt újabb és újabb flottákkal tudták rohamozni a belső világokat. Rengeteg jedi állt az ő oldalára, értelem szerűen sok, korábban őt szolgáló jedi vette fel a sithek vörös fénykardját, és fordult egykori mesterei, társai ellen. És mivel egykor Revan zseniális stratéga és harcos hírében állt, levonhatjuk azt a következtetést, hogy a Köztársaság seggét elég szépen szétrúgták. Az egész galaxis az ő uralmuk alá került volna, ha a jedik végül nem szánják rá magukat egy kockázatos lépésre.
- És itt kezd majd igazán érdekes lenni a történet. A jedik lerohanták Revan zászlóshajóját a köztársasági flottával, és bekerítették a nagyurat. A csata egyik legfontosabb szereplője volt az akkor még fiatal Bastila Shan. Nyugi, lesz még jobb is! Szóval, Shan és a jedi különítmény készen állt, hogy megütközzön Revannel a hídon. Szerintem ezt az eseményt álmodtad meg. Ekkor, Malak kihasználta a lehetőséget, és rálőtt egykori mestere hajójára. Revan eszméletét vesztette, és Bastilán kívül más jedi nem élte túl a lövedéket. Így hát elszállította onnan Revant, és a Jedi Tanács elé vitte. Mindenki azt hitte Revanről, hogy meghalt azon a hajón. Malak átvette a helyét, és ő lett a legfőbb sith. Hát igen, ahogy korábban mondtam, a sithek így szerzik meg a nagyobb titulust. Árulással. Szóval, Revan elméjét a jedik "újraírták" az Erő segítségével. Egy köztársaságpárti harcost csináltak belőle, új múltat kapott és nevet. Ezek után Revan a Köztársaság egyik hajóján, az Endar Spire-on teljesített szolgálatot, Bastila vezetése alatt, aki az elkövetkezendő években ugyanolyan nagy hírnévnek kezdett örvendeni, mint egykor Revan. Mindenki azt hitte, hogy ő győzte le őt. Valamint, a köztársasági flotta szempontjából lényegek, úgynevezett "harci meditáció" nevű jártasságot is tudta használni. El tudta hitetni az ellenséggel, hogy a harcot elvesztette, a szövetségesekkel pedig a biztos győzelmet. Sok csatát csak azért tudott megnyerni a Köztársaságnak, ezért felkeltette Malak figyelmét is.        
- A sith flotta rajtaütött a köztársasági hajón a Taris felett. Revan és egy háborús hős, Carth Onasi el tudtak menekülni, mielőtt felrobbantották volna az Endart. Bastila már korábban elszökött. Revan ezek után Carth-al, és néhány, nem rögzített társasával együtt indult Bastila keresésére. Habár a jedik újraprogramozták Revan személyiségét, a képességeit nem tudták elzárni. Ez akkor lett nyilvánvaló, mikor Revan megnyerte a swoop motorbajnokság nyitó futamát, hogy elnyerje a fődíjat, aki maga Bastila volt. Végül sok-sok keserves munka után éppen hogy, de elhagyták Tarist a sith blokádon áttörve. Ezután a Dantooine-ra mentek. Bastila megjegyezte a képességeiről mit sem sejtő Revanről, hogy fogékony az Erőre, azaz: erőérzékeny. A Dantooine-on a kiképzőtestület vállalta a nagy rizikó ellenére Revan újbóli kiképzését. Az egykor erős jedi lovag képességei itt is megmutatkoztak. Elképesztően gyorsan fejlődött, de ezzel együtt jött más is: látomások. A csillagtérképekről álmodott. Megkereste azt a térképet, ami anno elindította őt a Csillagkohó felkutatásában, de ezúttal Bastila végig ott volt mellette, értelemszerűen megfigyelő szándékkal. A tanács látott lehetőséget abban, hogy az "újraprogramozott" Revant és Bastilát elküldjék, hogy találják meg a Csillagkohót. Az események eleinte zökkenőmentesek voltak. De Malak olyasmit tett, amit nem látott előre senki: leromboltatta flottájával a dantooine-i jedi kiképzőközpontot, Revanék pedig csapdába estek a Leviathan nevű hajón.
- Ott jött rá Revan, hogy kicsoda is ő valójában, miután megérkezett a hajóra Malak, és felvilágosította, majd Bastila is megerősítette. Ott összecsapott egykori diákjával, de akkor még nem volt olyan erős, hogy legyőzze. Bastila ott maradt, hogy feláldozva magát megóvja Revant és Carth Onasit. Együtt megtalálták a térkép hiányzó darabjait, és megindultak a Csillagkohóhoz. Útjuk a ma már Lehon néven ismert rendszerbe vitte őket, de kényszerleszállást kellett végrehajtaniuk a bolygón. A Lehonon Revan megismerkedett, újra, a ma már kihalt rakata nevű néppel. Ők róluk most nem beszélek, de legyen elég annyi, hogy nagy szerepük volt a galaxis történelmében. A segítségükkel Revan kikapcsolta a Csillagkohót védő energiamezőt, mely miatt lezuhantak, majd összecsapott Bastilával. Jól hallottad. Malak maga mellé állította a fiatal jedi lányt, és Revan ellen küldte. Bastila, látva Revan erejét, felkérte őt, hogy csatlakozzon hozzá, és győzzék le együtt Malakot, hogy ismét Revan lehessen a sith sötét nagyura. Ezt az új személyiséggel bíró lovag elutasította, társaival, és az idő közben megérkezett köztársasági flottával pedig megrohamozták a Csillagkohót. A bázison újra összecsapott Bastilával, és miután fölé kerekedett, bevallotta neki, hogy szereti őt. Szerelemből. A két jedi között ugyanis kialakult egy Erő kötelék, melynek köszönhetően látomásokat osztottak meg, de emellett ott volt az érzelmi kapcsolatuk is, csak mivel a jedik tiltották az ilyesmit, Bastila nem merte elfogadni, hogy viszonozza Revan szerelmét. De ezek után már bevallotta, és ők ketten egymásra találtak. Aranyos, igaz? De előtte még le kellett győzni Malakot. Revan végül összecsapott egykori barátjával és tanítványával, és legyőzte őt. A bázist elpusztították, Revant megjutalmazták a dicsőséges kereszttel, mely a legmagasabb köztársasági kitüntetés. És itt véget ér a történet? Dehogy.
- Sajnos a két jedi története nem lett boldogan befejezve. Összeházasodtak, de a háború után a jedik nem nézték jó szemmel ezt a kapcsolatot. Azt se nézték jó szemmel, hogy Revan új erőhasználati módszereket talált ki, és gyakorolt. Semmit sem néztek jó szemmel, és megint csak azért nem büntették meg, mert hős volt. És erősebb, mint korábban. Revannek voltak más problémái is: látomások gyötörték egy sötét, gonosz világról, a Dromund Kaasról. Érezte, hogy újabb veszély közeleg, és ha nem állítja meg, akkor gyermeke és felesége fog meghalni helyette. Ezért felkerekedett, és az ismeretlen régiók felé vette az irányt. A történet itt véget ér, de az utókor Revant igazolja. A lovag sosem került elő többé, de pár generációval később a sithek visszatértek, és elég durva haderővel bírtak. Arra, hogy Revan anno miért állt át a sötét oldalra, vagy hová tűnt, csak sejtelmes beszámolók utalnak. A legvalószínűbb az, hogy meg akarta állítani, vagy legalábbis késleltetni a Sith Birodalmat, de elbukott, és ezért nem került elő többé. Az átállásra pedig azt tartom a legvalószínűbb oknak, hogy a sith császár valahogy az Erő segítségével elérte, hogy átálljon. Hiszen Revan patrióta volt, és önszántából sosem fordult volna a barátai ellen. Sok spekuláció és találgatás táplálja ezt a legendát, de hát ettől legenda a legenda.  
- És nem tartom kizártnak, hogy te ennek a két jedinek, Revannek és Bastila Shannek vagy a leszármazottja. Elvégre a későbbiekben a Shan lett az egyik leghíresebb jedi klán. Nem mindegyik Shan lett jedi, ezért volt megoldható, hogy utódaik szülessenek. És te vagy az utolsó.
Vissza az elejére Go down
Seth Revan Shan
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Seth Revan Shan


Rang : Jedi Padawan
Hozzászólások : 162
Lakóhely : Corellian
Hírnév : 1
Kor : 33

Golden Lightning - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Golden Lightning   Golden Lightning - Page 2 Icon_minitimeHétf. 15 Júl. - 6:26:25

Csak ledöbbenve hallgattam, mind azt, amit Schnerg mesélt. Ahogy ezt a legendát hallotta, kezdtek eszébe jutni azok az emlékek, melyeket a szülei meséltek neki kiskorában. Ezek alapján, véltem felfedezni, hogy köztem és Revan közt megdöbbentően sok a közös vonás.
Mikor a végére ért, hirtelen azt se tudtam, mit mondhatnék ezek után...
~ Te jó ég. Most már emlékszem. A szüleim azért hívtak mindig Revannak, mert ők is ismerték a történeteket róla... S úgy vélték, hogy ugyan nincs rá se bizonyítás, sem cáfolt, hogy a reinkarnációja lennék... Viszont ezek szerint tagadhatatlanul is sok a közös vonásunk is... S ebből arra tudok következtetni, hogy így minden esélyem megvan rá, hogy az ő nyomdokaiba lépjem. S talán esélyt kapok, arra is, hogy bizonyítsam érdemességemet a családom nevére is. ~
Futott át a fejemben ez a gondolat menet a történet végénél. Majd még egyszer beleittam a poharamba, majd akkor belekezdtem.
- Nos, erre nem igen tudok mit felelni, a története, valóban legendás. S bár tudom, hogy kemény munka lesz, de szeretnék a nyomdokaiba lépni, s úgy megismerni az Erőt, ahogy neki sikerült... - Itt ismét ittam egy kortyot, majd folyattam. - Ki szeretném érdemelni, a családom nevét, felnőni hozzá... S ami azt illeti, nos ha a generációt nézzük, valóban én vagyok az utolsó a családból, viszont ott van még a nagybátyám is, akinek, még lehet gyermeke... Szóval akkor vágjunk bele, sok dolgunk lesz. - Mondtam neki mosolyogva...
Vissza az elejére Go down
http://swazeroarnyai.hungarianforum.net/ waenhill33
Schnerg Cryptonomicon
1. szint-6 karakterpont
1. szint-6 karakterpont
Schnerg Cryptonomicon


Hozzászólások : 87
Lakóhely : Amerre az ág húzza
Hírnév : 0
Kor : 33

Golden Lightning - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Golden Lightning   Golden Lightning - Page 2 Icon_minitimeHétf. 15 Júl. - 7:20:23

- Revanön kívül sok legendás jedi volt még, Seth. És nem egy közölük hasonló utat járt be. Róluk is meg fogok említeni néhány szót, de csak azután, ha végeztünk azzal, amiért indultunk.
Schnerg felállt, a pilótafülkébe ment, de előtte még kiadta azt az utasítást Sethnek, hogy mosogasson el. Miután a Golden Lightning belépett a hipertérbe, az út hátralévő részében átvették a már tanultakat. Például gyakorolták a vívást, a fénykarddal való lézerhárítást, és egyéb elsajátított jártasságokat. Ezután az út maradandó részét meditációval töltötték, míg meg nem érkeztek a szavannás felületű bolygóhoz. A légkörben keresték meg az ősi enklávé romjait, és a közelben szálltak le.

//Folytatás ott!//
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Golden Lightning - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Golden Lightning   Golden Lightning - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Golden Lightning
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Star Wars: The New World :: A Galaxis :: A végtelen űr :: Az Új Köztársaság I. támadóflottája-
Ugrás: